Marka Bilinirliği

Bilinirlik diğer pazarlama stratejileri ile uyumlu bir şekilde yönetilmesi şartı ile sonuç verebilir. Bir marka isminin yerleşmesi ve yüksek bir tanınırlık elde etmesi zaman alır. Ve kullanım deneyimi ile pekiştirilen bir bilinirlikle gerçekleşir.

Bu Servis Hakkında

Markalaşmanın en önemli rollerinden birisi de bilinirliktir. Her marka adım adım bilinirliğini arttırmaktadır. Bazen bazı markaların arkasındaki sermaye gücü yüksektir. Bu nedenle oldukça yoğun reklam ve halkla ilişkiler faaliyetleri ile çok kısa sürede yüksek marka bilinirliğine ulaşabilirler. Bazı markalar ise senelerce sektörlerinde olmanın etkisi ile marka bilinirliklerini yükseltmişlerdir.

Tabii oluşan her markanın önce farkına varılır, daha sonra marka hakkında bilgi sahibi olunur. Görüp ya da duyduğumuz her yeni markaya karşı merak duymayız. Bu gibi durumlar için marka bilinirliğimizi arttırmamız gerekmektedir.

E-ticarette de marka bilinirliğini artırmak oldukça önemlidir. Rakipleriniz ile olan rekabetten sıyrılıp yeni müşteri kitlenize ulaşma ve gelirleri artırmak konusunda oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bunları yapabilmek için de farklı kanallarda çalışmalar yapmalısınız.

Sosyal medya platformlarının hayatımızın büyük bir bölümünü kaplaması, markaları da bu kanallarda yer almaya zorladı. İlk zamanlarda “online alışveriş sitelerine güvenmem” diyen ülkemiz günümüzde Dünya genelinde 11. sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle arama motorları, büyük küçük tüm markaların reklamları ile dolup taştı. Markaların şimdi yapması gereken rakiplerini alt etmek.

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İletişim formunu doldurup bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

 Email: seo@shsbilisim.com

Telefon: +90 553 739 73 73