Email Pazarlama

Belirli bir kitleye ulaşmak için markaların hedefli gönderim yaptığı ürün tanıtımı, bilgilendirme ve kutlama mesajlarında elektronik posta yöntemini tercih etmesine E-Mail Marketing denir. 

Bu Servis Hakkında

Gün içerisinde farklı markalardan çeşitli indirim, bilgilendirme ve tanıtım vb. içerikli mailler alıyoruz. Kimisi gelen kutusunda bizi yakalarken kimisi ise spam kutusunda sıkışıp güncelliğini yitiriyor. Markaların belirli bir hedef kitleye ulaşmak üzere yaptığı tanıtım, bilgilendirme, kutlama mesajlarında elektronik posta yöntemini kullanmasına E-Mail Marketing denir.

E-Mail Marketing, çağın iletişim teknolojilerine uygun olarak reklam ve tanıtım yapmayı sağlayan, ROI (yatırımsal geri dönüş) ve hedef kitleyle etkileşimi en yüksek olan dijital pazarlama yöntemlerinden biridir. Bütün gün mailleri tek tek yazarak uğraşmak yerine, sağlam bir yol haritası üzerinden uygun maliyetle maksimum getiriyi elde edebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre, e-posta adresine sahip her 100 kişiden 35’i mail hesabını düzenli olarak kontrol ediyor. Bu kişilerin alışveriş kararları, mailing yolu ile gönderilen e-bültenlere göre değişiklik gösteriyor.  E-ticaret firmaları da web sitelerine gelen kullanıcıların demografik bilgilerini, isteklerini ve daha önce yaptığı alışverişlerden aldığı verileri değerlendirerek hedefli e-posta pazarlaması yapabilir. Böylece kullanıcıların isteklerine, ihtiyacına ve zevklerine göre farklı ürünler sunma şansı yakalanabilir.

Günümüzde tüketici, yalnızca müşteri olarak anılmak istemiyor. Bu noktada da markalara büyük pay düşüyor. Markalar, tüketiciye müşteri hissiyatı vermeden onları marka hakkında konuşturmalı, bilgilendirmeli ve deneyim sürecinde şirketin içine dahil etmeli. Yani siteyi ziyaret eden kullanıcıyı, alışverişe başlamadan önce sosyal ağlarda yakalayarak, o tüketiciyi bir müşteriye dönüştürüp, alışveriş sürecinden sonra da o müşterinin marka hakkında konuşmasını sağlamalı. Bunun için de markalar, tüketiciye yalnızca satış odaklı yaklaşmak yerine, yeni trendler ve ilgi alanları vb. konularda yaklaşım göstermeli.

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İletişim formunu doldurup bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

 Email: seo@shsbilisim.com

Telefon: +90 553 739 73 73